Zdroj: #skip

Centrum funkčního pohybu - Den otevřených náručí


Nenápadný vchod v rušné ulici neláká k impulsivní návštěvě, ale pokud jej neminete, dostaneteCentrum funkneího pohybu jedinečnou šanci pro nápravu všech vašich případných zdravotních omezení. O tom jsme se přesvědčili při naší návštěvě Centra funkčního pohybu Daniela Müllera, které před létem zahájilo provoz za Praze 5.

Nedávno zde proběhl Den otevřených náručí, při kterém jsme měli možnost nahlédnout do útrob tohoto zdravotně-kondičního centra, které se především zaměřuje na Pilates metodu a výuku inteligentního pohybu (o kterém si povíme smart studio II.někdy příště).

Centrum v nově zrekonstruovaných prostorech poskytuje individuální péči každému smart studio III.klientovi (vč. vstupní "smart konzultace" vašeho zdravotního stavu), ať již při skupinových lekcích, semi-osobním (2-4 klienti) či osobním tréninku. Při první návštěvě se nelekněte - není to mučírna, i když to tak může vypadat a pro někoho může cvičení Pilates s různými pomůckami opravdu mučením být.

Při Dni otveřených náručí, který se konal ve středu 12. 09. 2012, si měli návštěvníci možnost vyzkoušet různé lekce, ať již skupinové, např. bosu® mix, smart studio I.spirals (dynamický strečink a stabilizace), nebo Milokit® (cvičení na závěsném systému).

Při semi tréninku na pilates apparatus byly k dispoizici pomůcky a Pilates stroje, které na jednu stranu usnadní, jindy zintenzivní cvičení, Pilates studio I.dle potřeby a problémů každého jednotlivce s pohybovým aparátem a držením těla.

Pokud si ale myslíte, že studio je určeno pouze lidem se zdravotními problémy, vyvedu vás z omylu - mě osobně například zaujaly lekce zaměřené na procvičení chodila, protože z neustálého pobíhání na podpadcích mám plochou nohu a nechci skončit jaké mé přibuzné na operaci nártu. Ani nemá smysl zmiňovat lekce na posílení pánevního dna (proti inkontinenci, pro usnadnění otěhotnění) nebo na odstranění bolestí zad či pro získání plochého bříška... zkrátka nabídka lekcí na natolik široká, že si vybere každý - podívejte na web stránky www.centrumfunkcnihopohybu.cz.


Získáno ze sekce články serveru aerobics.cz verze 0.99/2.00b/2002+0.25 (5.7.2020 19:18:14)