Zdroj: #skip

Kongres Pohyb a zdraví 2012 „Nejlepší fitness akce ve střední Evropě“

„Nejlepší fitness akce ve střední Evropě“

Takto a velmi podobně nazývali účastníci akce „Pohyb a zdraví 2012“ sobotní fitness kongres společnosti 3D FITNESS v Benicích u Prahy.

Na ploše několika tisíc metrů čtverečních, na osmi sálech ve všech prostorách hotelu ParkLekce FTS Holiday Benice, se v sobotu uskutečnila akce, která se stala nejen místem setkání těch nejlepších osobních trenérů a instruktorů z České republiky a Slovenska, ale zejména největší arénou funkčního tréninku v České republice.

Více než 70 skupinových lekcích a odborných přednášek se zúčastnilo přes 400 profesionálních trenérů, instruktorů a majitelů fitness center. Každý si našel to, co ho nejvíce zajímá, v čem chce být lepší či oblast, ve které chce být skutečným odborníkem. Lektoři a přednášející z 5 států Evropy se dělili o své zkušenosti, seznamovali cvičence s novými technikami či novými produkty současného světa fitness.Lekce Gun-eX

A co se líbilo nejvíce? Těžko říci. S jistotou však můžeme říci, že velkému respektu a obrovskému množství energie se těšila aréna funkčního tréninku. Na ploše 1 200 m2 se představilo 6 samostatných stanovišť zahrnujících všechny hot programy funkčního tréninku, tedy TRX®, TRX® Rip, ViPR®, Gun-eX®, Multifunkční stanoviště FTS, Move –it!®, Kettlebells. Zcela úžasné byly lekce skupinového Move it!, kdy se do akce zapojila všechna samostatná stanoviště a vytvořil se jeden obrovský skupinový funkční trénink. Jedna hudba, 7 master trenérů a téměř stovka cvičenců v jedné hale pod hlavičkou 3D FITNESS.

Lekce ViPRV letošním ročníku se velké oblibě také dostávalo v prostoru vstupní haly, kde se prezentoval program GRAVITY®. Tento unikátní koncept si získává stále větší oblibu, a to ve všech směrech fitness. PrivátnímiLekce Gravity tréninky počínaje, přes skupinové lekce až po pozvolna vznikající pracoviště fyzioterapeutů. Na jednom stroji lze aplikovat všechny požadované potřeby současných privátních i komerčních fitness center. A samozřejmě pod vedením skvělého mastera Vládi Valoucha či světové jedničky Michaela Steela, nemohla být atmosféra v této části jiná, než výborná.

Představení MyRide®, tedy virtuální prezentace určené pro studia Indoor Cyclingu® či Spinningu® zažívalo obrovský „boom“ při lekcích na kolech Tomahawk® v sále Indoorcycling. Lekce Pump FxMimo jiných prezentérů zde vystoupil skvělý Doyle Armstrong z Velké Británie.

Neodmyslitelnou součástí kongresů 3D FITNESS je vždy pestrá paleta odborných přednášek. Ne jinak tomu bylo i letos a mnoho trenérů si zde našlo inspiraci pro svoji další práci, a to zejména v marketingu či vytváření nových business modulů.

Poprvé byla součástí kongresu také valná hromada „České komory fitness“, první asociace v České republice sdružující zejména provozovatele fitness center. Důležitou částí komory je určitě „Registr fitness profesionálů“, kde si mohou všichni trenéři/instruktoři zadávat své kvalifikace aLekce Power Yoga zvyšovat tak svoji profesionální prestiž. V rámci bodů programu bylo určitě zajímavé seznámení s výsledky jednání s OSA, Intergram, a také nastavení dlouhodobých spoluprací s mezinárodními fitness organizacemi jako je IHRSA nebo E-Reps.

Velké množství vystavovatelů, a také velmi pestrý doprovodný program včetně tomboly přinesl úsměv na tváře i těm nejvíce „unaveným“ jednotlivcům. Jahůdkou na dortu byla bezesporu První fitness aukce v ER„První fitness aukce v České republice“. Dražila se CD, profesionální nářadí jako TRX®či Gun-eX®. Vrcholem byla dražba stanoviště Funkčního tréninku FTS z dílny 3D FITNESS, kterou s nejvýše přiloženou částkou vydražil Robert Kántor z Kántorfitness centra Brno. Všem výhercům v aukci či tombole samozřejmě gratulujeme.

Velmi nás těší spokojenost všech účastníků kongresu. Všem děkujeme za vytvoření skvělé atmosféry a věříme, že energie kterou jste vložili do každé lekce, přispěje k Vašemu osobnímu růstu a ke spokojenosti všech Vašich klientů ve Vašich centrech.

Jménem svým i jménem celého týmu 3D FITNESS Vám děkuji za skvělý kongres a těším se na mnohá další setkání s Vámi při realizacích Vašich sportovišť či při vzdělávacích programech 3D FITNESS.


Získáno ze sekce články serveru aerobics.cz verze 0.99/2.00b/2002+0.25 (6.4.2020 4:10:32)