Zdroj: #skip

Nenechte si ubližovat!

 KMG – Krav Maga Global
www.krav-maga.cz
Tisková zpráva:

Nenechte si ubližovat!

25. listopad je Mezinárodním dnem boje proti násilí na ženách. Při této příležitosti Krav Maga Global ve spolupráci s občanským sdružením ROSA pořádá praktický seminář Krav Maga pro ženy. Během něj se všechny účastnice zdarma naučí, jak řešit relevantní bezpečnostní problémy, které se dnešních žen dotýkají.

Krav Maga je považován za nejúčinnější sebeobranný systém a tento seminář je speciálně zaměřený na problematiku ženské sebeobrany a řešení krizových situací. Jeho součástí bude také workshop občanského sdružení ROSA, které se zabývá pomoci týraným ženám, jejich dětem a prevencí násilí. Na akci vystoupí také světoznámý kouč a lektorka Renata Kronowetterová. Díky spolupráci s firmou Euro Security Products bude možnost vyzkoušet si i reálný nácvik s pepřovým sprejem.

Několik desítek žen je ročně v ČR zavražděno v důsledku domácího násilí, stovky žen se stávají oběťmi stalkingu. Jen tento rok od ledna do září řešila policie 595 případů pohlavního zneužívání a 544 případů znásilnění (statistiky Policie ČR). Přes řadu informací a kampaní je stále řada žen, které podceňuje nebezpečí, které jim může hrozit.

A právě pro ženy, které se nejčastěji stávají terčem útoků, je určen tento seminář. Účastnice si na něm osvojí možnosti prevence útoků, deeskalaci napětí, používání pepřového spreje a také se dozví o samotných technikách odvrácení útoků od nepoměrně silnějších útočníků. Na kurz se mohou zájemkyně hlásit přes webové stránky: http://www.krav-maga.cz/kalendar-akci/nenechte-si-ublizovat.html

Kurz osobně povede ředitel a hlavní instruktor české sekce Krav Maga Global Jakub Otipka.

Cílem tohoto dne je připomenout závažnost násilí na ženách v dnešní společnosti. Proto se účastnice na semináři budou věnovat začlenění základních prvků bezpečného chování do každodenního života bez většího zasahování do svého životního stylu a zábavnou a zajímavou formou se naučí, jak řešit různé krizové situace,“ říká k obsahu semináře Jakub Otipka.

Systém Krav Maga je přizpůsoben tomu, aby jej byli schopni trénovat a také používat obyčejní lidé různých fyzických dispozic, různého věku, mladí i staří, muži i ženy. Proto je tato akce vhodná pro dívky a ženy všech věkových kategorií, které se chtějí umět ubránit.

Seminář se bude konat v neděli 25. listopadu od 14:00 do 18:00 hodin ve Sport Centru Praha v Letňanech.

Jakub Otipka

Jakub Otipka je ředitelem a hlavním instruktorem české pobočky Krav Maga Global. Je také zároveň zodpovědný za rozšíření systému Krav Maga v České republice v jeho současné podobě. Je jediným držitelem technického stupně Expert 1 v ČR a staví se tak po bok nejzkušenějším světovým instruktorům.

Renata Kronowetterová

Renata Kronowetterová, kouč, lektorka, spisovatelka, pořádá kurzy po celém světě. Přednášela na Griffith University v Austrálii, byla speakerem vzdělávacích konferencí v Bulharsku a Makedonii, koučuje v USA i ČR. Intenzivně se zabývá osobním rozvojem i rozvojem týmů a společností od roku 2001.

Fakta o násilí na ženách (celosvětové statistiky)

Krav Maga je izraelský sebeobranný systém, z hebrejštiny volně překládán jako boj z blízka, který používají přední bezpečnostní sbory po celém světě (FBI, CIA, policejní jednotky SWAT či třeba izraelská armáda – IDF nebo tajná služba Mossad). Tento sebeobranný systém se v současné době rozšiřuje do měst po celé České republice a snaží se naučit své žáky, jak se ubránit jakýmkoliv útokům, kterým mohou v běžném životě čelit.


Pro více informací kontaktujte:

Kateřina Lisová
Krav Maga Global CZ
Krav Maga, o.s.
Na Pankráci 32, Praha 4, 147 00
Mobil: +420 605 287 570
E-mail: katka@krav-maga.cz
www.krav-maga.cz
www.krav-maga.com


Získáno ze sekce články serveru aerobics.cz verze 0.99/2.00b/2002+0.25 (10.7.2020 18:31:52)