Zdroj: #skip

Reportáž z AEROBIK MARATONU

Moje první návštěva aerobik-maratonu
Ráno jsem nemohla dospat, a tak jsem z postele vyskočila kolem 6 hodiny. Cítila jsem, že mi není zrovna nejlíp, ale za žádnou cenu jsem to nechtěla vzdát. Už samotná cesta do haly Slavie, kde se akce konala, byla náročná. Plánovaný start a nezbytná prezentace byla na 8:30, ale dveře od tělocvičny se otevřely až kolem deváté hodiny. Jako startovní číslo jsem získala 20 výměnou za lístek v hodnotě 500kč a protože jsem patřila mezi ty šťastné, kteří si koupili prvních 200 prodaných lístků v síti Ticketpro, mám i lístek na parník na Welness party (maraton organizoval Wellnes club). Po té jsme se mačkali ve velmi neútulných šatnách bez skříněk, na oblečení jsme si nalepili startovní číslo (po odlepení bylo napsáno na pásku a nalepeno na ruku) a odevzdali tašky do úschovny.

Start!
Byli jsme srovnaní v řadách (celkem nás bylo 300. Zhruba 10 lidí v každé řadě se lehce mačkalo a mezi řadami se při cvičení bohužel neudržovaly rozestupy).
Tak jsme se snažili cvičit správně a skvěle aerobik a ještě u toho dobře vypadat.
Lektoři byli výborní: 1. hodina Valouch, Strakoš a Holzer - taneční show, 2. hodina Jitka Peroutková - funk, 3. hodina Huf - Kick box, 4. hodina -poslední v první části - Jana Hálová - sestava s prvky posilování.
Mezi hodinami byly 10 minutové pauzy na posilnění a osušení. Po první části následovala 20 minutová pauza a po ní vyhlášení 40 postupujících (bohužel se nečetla čísla postupně, takže to bylo trochu matoucí).
Jinak během pauziček probíhaly přehlídky sportovního oblečení a sestava mistra Welness.

Postup do finále!
Ve finále nás čekaly další dvě výborné hodiny – první hodina úřadující miss Welness a její kamarád cvičitel z Bratislavy a taneční závěr patřil Radce Hamáčkové, která z nás dostala zbytek sil. Poté následovala už jen tombola (dle mého názoru byla škoda, že ji organizátoři nechali až na úplný konec, protože tam už dost lidí nebylo) a rychlé vyhlášení výsledků, které sice ukázalo vítěze, ale my ostatní finalisté jsme se pořadí nedozvěděli. Takže jsme nevěděli, jestli jsme skončili desátí nebo čtyřicátí a trochu tak pozbyla na významu samotná účast na maratonu.
Závěr maratonu byl velice dobře zvolený - míchaly se různé styly a lektoři byli opět vynikající, ale to, že nevím, jak jsem dopadla, mě dost zklamalo a není to pro mě do budoucna žádná motivace zúčastnit se maratonu znovu. Škoda.


Získáno ze sekce články serveru aerobics.cz verze 0.99/2.00b/2002+0.25 (23.2.2020 21:52:11)