Zdroj: #skip

Lymfatický oběh

Jestli jste si v předešlém článku tipli za b) lymfatickým oběhem, játry, ledvinami, udělali jste správně. Z toho, co vpravíme do svého těla, si náš organismus vezme to, co potřebuje, a zbytek je odpad. Ten z nás musí samozřejmě ven. Něco trávícím traktem, jiné látky např. z plic, krve přestupují do lymfatického systému. Víte, co to je vlastně je???
Lymfatický oběh slouží k vylučování toxinů. Lymfa se šíří tělem přes lymfatické uzliny, které slouží jako takový první filtr. Zachytí některé nečistoty, zbytek lymfy jde dál až do jater a ledvin. Tak to funguje, pokud dodržujeme správnou životosprávu, zdravě jíme a hýbeme se.
Nemyslete si, toxiny jsou normální součást našeho života, nesmíme však jimi náš organismus přehltit. To se stane, jak už bylo řečeno, kouřením, alkoholem, drogami, kofeinem, ale i nedostatkem spánku, hormonální antikoncepcí atd. To vše narušuje rovnováhu, které je člověk přizpůsoben a je na ni zvyklý po tisíce let.
Pokud náš lymfatický oběh pravidelně „nepovzbuzujeme“ – pohybem, masážemi (lymfatická drenáž), sprchou, pak samozřejmě dojde k jeho zpomalování, toxiny zůstávají v těle, hromadí se, zejména v blízkosti lymfatických uzlin. A to už je jen krůček k celulitidě.

A už tu máme další tipovací otázku: víte, kde jsou lymfatické uzliny umístěny?
a) po stranách krku, vnitřní části paží, oblast břicha, vnitřní část stehen
b) tváře, vnější část paží, oblast zad, lýtka
c) brada, celé paže, oblast břicha, zadek


Získáno ze sekce články serveru aerobics.cz verze 0.99/2.00b/2002+0.25 (20.10.2019 12:44:59)