Zdroj: #skip

Příčina celulitidy - intoxikace

Ještě snad ze školních let si pamatujete, že lymfatické uzliny leží zejména v oblasti krku – po stranách (když máme např. angínu, máme nateklé uzliny, že ano?), vnitřní část paží, velkým centrem je oblast břicha a vnitřní strana stehen.
Když se tak podíváme na tato centra a na sebe, zjistíme, že tohle jsou naše tzv. problémové partie. Dvojitá brada, povislé „tricepsy“, břicho a nohy ani nemluvě…
Hromadění toxinů v těchto oblastech způsobuje akumulaci vody – je to dáno kyselým charakterem toxických látek.
Slyšeli jste už někdy, že ke každému šálku kávy byste si měli dát sklenici vody? Je totiž nutné spláchnout toxický kofein, usnadnit tak práci ledvinám. A tak je to zapotřebí v celém našem těle.

Pokud přehltíme náš organismus toxickým odpadem, budeme mít problémy se zadržováním vody. To je jeden důsledek špatného oběhu. Dalším je fakt, že toxiny jsou velmi často rozpustné v tucích, a proto se automaticky usazují v tukové tkáni a způsobují deformaci tukových buněk. Ty jsou v takto deformované podobě velmi obtížně „spalitelné“. Je to také způsobeno špatným krevním zásobováním v této oblasti. Celulitida tedy není nadbytek tukových buněk, nýbrž neschopnost našeho organismu je spalovat. Je jasné, že pak můžeme držet diety, cvičit, posilovat, ale pokud nezměníme svůj životní styl, žádné výsledky neuvidíme.

Jak tedy na celulitidu? Nejdříve musíme vyčistit své tělo – detoxifikovat jej, změnit své zvyky – stravovací, pohybové, eliminovat co nejvíce zdrojů toxických látek, a udržovat krevní a lymfatický oběh co nejefektivněji funkční.
Více k jednotlivým bodům v příštím článku.


Získáno ze sekce články serveru aerobics.cz verze 0.99/2.00b/2002+0.25 (20.10.2019 12:34:09)