Nastavit jako výchozí stránku (HomePage) Uložit mezi oblíbené stránky (Favorites)

novinky
články
výživa
choreografie
hudba
odkazy
 
Google
pagerank
3D FITNESS Smart Fitness Academy Praha Daniel Muller FACE CZECH ACADEMY


uživatelské jméno
heslo

zapomněli
jste heslo?
výživa
12. srpen 2008
diskuze

Zkusili jste už ženšen?

Pokud můžete volit mezi ženšenem a šálkem kávy, či energetickým drinkem ... určitě zvolte ženšen.
celý článek --->čtenost článku: Počet zobrazení: 8958
2. květen 2007
diskuze

4fitness.cz - krátce o firmě

4fitness.cz - firma zabývající se výrobou originální zvláštní výživy vznikla před dvěma roky. Byla to jednoduchá reakce na tehdejší vakuum na trhu, protože neexistovala žádná kvalitní značka, která by zároveň nabízela cenově přístupné zboží...
Autor: F. Dégl
celý článek --->čtenost článku: Počet zobrazení: 13139
2. květen 2007
diskuze (1)

Sportovní výživa

...Důvody pro používání zvláštní a sportovní výživy jsou rozmanité. Jedním z nich může být to, že spolu se zvláštní výživou nepřijímáte, pro Váš stav nežádoucí nebo i škodlivé, nutriety (tuk, cholesterol, laktóza, sodík, lepek…) a přitom užíváním ...
Autor: F. Dégl
celý článek --->čtenost článku: Počet zobrazení: 11764
13. březen 2007
diskuze

Strava předchůdců člověka

Historický vývoj stravy předchůdců člověka a předků moderních lidí můžeme dnes poměrně dobře rekonstruovat podle určitých znaků na chrupu a lebce, podle opotřebení zubů, které je specifické pro určitý typ potravy a podle mnoha dalších, ...
Autor: Miloslav Valenta
celý článek --->čtenost článku: Počet zobrazení: 13513
28. leden 2006
diskuze

Může za to dopamin?

Už jste někdy slyšeli o dopaminu? Věřili byste tomu, že tato látka může mít vliv na Vaše stravování, na obezitu a problémy s váhou?
Autor: K.
celý článek --->čtenost článku: Počet zobrazení: 24878
8. leden 2006
diskuze

Light potraviny ano či ne?

O Vánocích jste možná přibrali pár kil a teď přemýšlíte, jak se jich co nejdříve zbavit. Kromě sportu je důležitým řešením také úprava jídelníčku. Pro některé to znamená přesedlání na „light“ potraviny. Je však jejich konzumace tím správným krokem?
Autor: K.
celý článek --->čtenost článku: Počet zobrazení: 12230
8. říjen 2005
diskuze (1)

Jak přibrat?

Štíhlá postava je snem všech, co mají pár kil navíc, ale existují mezi námi i ti, co mají přesně opačný problém. Tento většinou bývá genetického původu. Metabolismus štíhlých lidí bývá velmi rychlý, takže spalují velké množství energie i bez větší ...
Autor: K.
celý článek --->čtenost článku: Počet zobrazení: 23185
30. květen 2005
diskuze (2)
Tisk

Tři oříšky pro Popelku


Ořechy jsou doporučovány, jak všichni víme, zejména kvůli svému pozitivnímu vlivu na nervový systém – slýcháváme, že ořechy jsou dobré na nervy. Je to díky jejich blahodárnému vlivu na šedou kůru mozkovou.

OŘECHY MIXKromě tohoto však jejich konzumace přináší spoustu jiných pozitivních účinků na náš organismus, proto je dobré ze zdravotního hlediska jíst je po celý rok. Věděli jste, že průměrných Čech sní denně pouze 0,034 g lískových oříšků? A přitom ořechy obsahují známé omega–3–mastné kyseliny (patří mezi nenasycené mastné kyseliny), které zmenšují riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Jednak tím, že podporují celistvost vnitřních stěn cév a brání nadměrné srážlivosti krve a ucpávání cév, jednak tím, pomáhají snižovat koncentraci tuků v krvi a snižují hladinu špatného cholesterolu.

Těm, kteří si chtějí udržet štíhlou linii, můžeme doporučit ořechy z toho důvodu, že výzkumy ukázaly, že lidé, kteří jedí oříšky, jsou méně náchylní k obezitě. Může to být způsobeno vhodným poměrem sacharidů a bílkovin, který způsobí dlouhý pocit sytosti, a tím menší chuť k jídlu. Ořechy jsou totiž zdrojem vysoce kvalitních bílkovin obsahujících všechny esenciální aminokyseliny v dostatečném množství a vhodném vzájemném poměru

Pozor však při nakupování oříšků - a to na jejich stav. Ideální jsou ořechy v nepoškozené skořápce. Vylouskané ořechy totiž oxidují a žluknou, dále mohou být obsahovat mikroskopické houby – plísně, které tvoří tzv. mykotoxiny, a ty jsou lidský organismus nebezpečně jedované. Pozor si dejte zejména na arašídy, ale i pistácie či para ořechy, kde se mohou pistácievyskytovat tzv. alfatoxiny, které jsou podezřelé z karcinogenních účinků, ale také poškozují játra a imunní systém.

Vyhnout se takto škodlivých látkám můžete tím, že nebudete kupovat velmi levné oříšky a vyhnete se podezřelým výprodejům, budete si dávat pozor na minimální doby trvanlivosti a pozorně si prohlédnete skořápky ořechů, které by neměly být poškozené.

kešuOřechy je nejlépe konzumovat jako přírodní (natural), protože ty, které se vaří, praží nebo jiným způsobem vystavují nadměrnému teplu, mohu být škodlivé. Teplem totiž dochází k přeměně tuků v oříšcích obsažených, které v tomto stavu škodí játrům a žlučníku a mohou dříve nebo později ovlivnit jejich funkci.

U některých lidí se mohou také projevit alergické reakce, ať už ve formě dýchacích potíží, kožních a zažívacích problémů.

Přes všechna uvedený rizika jsou však ořechy našemu zdraví velmi prospěšné a my bychom měli jejich konzumaci zařadit do našeho zdravého životního stylu.

Autor: K.
<-- náhled článkučtenost článku: Počet zobrazení: 13321
7. květen 2005
diskuze

Snídaně pro zdraví

Snažíte se zhobnout, ale stále neúspěsně? Po ránu ani nesnídate? Možná to je ta chyba, na kterou doplácíte. Snídaně je totiž to nejdůležitější jídlo během dne, na které bychom rozhodně zapomínat neměli.
Autor: K.
celý článek --->čtenost článku: Počet zobrazení: 17207
2. leden 2005
diskuze

Vánoční kila navíc - pro nás žádný problém

Opravdu to není žádný problém? Pokud pravidelně po celý rok sportujeme a alespoň trochu dodržujeme zásady zdravé výživy, není obtížné se těchto kil za pár týdnů zbavit. Přece jen jsme ale pro Vás připravili několik rad, které Vám v tom snad pomohou.
Autor: K.
celý článek --->čtenost článku: Počet zobrazení: 13916
 
Recepty
 
Zdravé recepty na Vánoce
Ořechová kolečka
Ovesné sušenky
Celozrnná linecká kolečka
Vejce s omáčkou z rajčat
Vaječná pomazánka
Jehněčí kotlety v ostré omáčce
Velikonoční nádivka jinak
Pučálka
Velikonoční kopřivová nádivka
Hrnečkový jáhlový beránek
Zázvorový čaj
Glazovaná mrkev s javorovým sirupem a hořčicí
Pletenec s javorým sirupem a pekanovými ořechy
Palačinky s javorovým sirupem
Švestkové chutney
Ovocná polévka se švestkami
Omáčka na barbecue se švestkami a medem
Rýže s houbami
Bramborové šišky s mákem
Brokolice zapečená se sýrem
pro 4 osoby
Sýrový nákyp se žampiony
Původní staročeský kuba
Indická rýžová směs s ovocem a kari
Cibulové brambory s drůběžím masem
Smažené nudle se zeleninou a kuřecím masem
Banánový salát
Špagety s bazalkou
Špenátový salát s mozzarellou
4 porce
Těstoviny po Provensálsku
Andaluzský salát
Zeleninový salát s těstovinami
Indonéský salát
Dauphinovy brambory
Drůbeží maso na medu
Filé se sýrovou omáčkou
Pikantní krůtí plátky
Tofu smaženice
(náhrada vajčné smaženice)
První stránkaPředchozí stránkaDalší stránkaPoslední stránka
ISSN 1214-2425
Google [X]