Nastavit jako výchozí stránku (HomePage) Uložit mezi oblíbené stránky (Favorites)

novinky
články
výživa
choreografie
hudba
odkazy
 
Google
pagerank
3D FITNESS Smart Fitness Academy Praha Daniel Muller FACE CZECH ACADEMY


uživatelské jméno
heslo

zapomněli
jste heslo?
výživa
8. květen 2011
diskuze

Kde vzít energii na celý den?

...Po čem v tomto případě sáhnete? Většina z nás asi po potravinách, které obsahují bílý cukr dodávající nám rychlou energii (že by čokoláda?). Jenomže cukr a bílá mouka nám dodají energii na chvíli, po jejich konzumaci cítíme příval energie s tím, jak ..
Autor: Katka
celý článek --->čtenost článku: Počet zobrazení: 8752
19. duben 2011
diskuze

Zdravá strava o Velikonocích

...Vraťme se do historie k původním staročeským zvykům a hledejme v nich trochu inspirace. Základem je vycházet z tradičních potravin, které odpovídají dané sezóně – to znamená začátku jara, což je dnes módním trendem (který nezbývá než s radostí ...
Autor: Katka
celý článek --->čtenost článku: Počet zobrazení: 6563
7. březen 2011
diskuze

Pomáhá alkohol při dietě či škodí?

...odbourání alkoholu je nejen nedostatek cukru v krvi a minimální spalování tuků. A logicky z toho plyne, že pokud před tučným jídlem popíjíme alkohol, játra nestačí přijatý tuk zpracovávat a ten se rovnou ukládá do tukových zásob, což je nejsnadnější...
Autor: K.
celý článek --->čtenost článku: Počet zobrazení: 8670
20. únor 2011
diskuze

Koření pro hubnutí

...Výrazným pomocníkem se proto může stát koření, které nejenže jídlo zpestří, ale také pomůže zabránit ukládání tuků či je dokonce spalovat. Pro trávení ostrejšího jídla (ochuceného např. kari kořením) tělo vyžaduje více energie, můžeme tedy spálit ...
Autor: K.
celý článek --->čtenost článku: Počet zobrazení: 7636
23. leden 2011
diskuze

Zázvorem proti chřipce a nachlazení

...Oddenky rostliny zázvor se vyznačují palčivou a ostrou chutí, která je dána přítomností olejů s aromatickými látkami (kterých je až 640). Mají léčivé účinky – zázvor zejména podporuje trávení, proto je používá na odlehčení těžkých, tučných...
Autor: K.
celý článek --->čtenost článku: Počet zobrazení: 7636
12. prosinec 2010
diskuze

Jak přežít svátky bez úhony na těle i na duši

....To nejdůležitější na konec - strava nám pomáhá v udržení idelání váhy až ze 70%. Problém je v tom, že vánoční svátky jsou zejména o tom dopřát si věci, které si po zbytek roku odpíráme. Takže nebudeme radit, jak se laskominám vyhnout, ale jak svému ..
Autor: K.
celý článek --->čtenost článku: Počet zobrazení: 6686
21. listopad 2010
diskuze (2)

Javorový sirup (maple syrup)

...Jedním ze zdravějších a stravitelnějších způsobů slazení je používání třtinového cukru nebo v poslední době nabývá na popularitě javorový sirup. Především se javorový sirup vyrábí v Kanadě – ve všech 16 kanadských státech a 4 kanadských ...
Autor: K.
celý článek --->čtenost článku: Počet zobrazení: 8837
28. září 2010
diskuze

Sezónní ovoce - švestky

...V kosmetice se využívají např. švestkové silice, které se objevují ve vonných kompozicích parfémů nejprestižnějších značek. Slivoňový výtažek se používá při výrobě přírodní kosmetiky (do sprchových gelů, krémů a vlasových...
Autor: K.
celý článek --->čtenost článku: Počet zobrazení: 7640
6. září 2009
diskuze

7 nejzdravějších potravin

...Níže uvedených 7 potravin nám samo o sobě velmi prospívá, např. sušené švestky často používáme při problémech se zácpou, zatímco špenát nám pomáhá posilovat paměť a brání proti Alzheimerově chorobě...
Autor: K.
celý článek --->čtenost článku: Počet zobrazení: 10765
26. červenec 2009
diskuze
Tisk

Desítka prohřešků, které dělají ve výživě aktivní lidé


Přestože aktivní lidé obvykle kladou velký důraz na svůj fitness režim – správné kardiovaskulární cvičení, silový trénink, strečink – mohou dělat zásadní chyby ve svém jídelníčku. Pokud nedodáváte tělu správné živiny, může to ovlivnit všechny výhody fitness pro váš aktivní život. Níže uvádíme omyly běžně dělané aktivními lidmi, které dali dohromady výživoví specialisté ACE.

  1. Vynechání snídaně. Experti souhlasí – vynechání snídaně znamená jedno – budete hladovější později, což ztěžuje hlídání vaší diety a vaší váhy.
  2. Před cvičením se nenajíte. Cvičení bude efektivnější, pokud dodáte tělu energii. Zkuste předcvičební jídlo obsahující sacharidy, trochu tuku a nějaké bílkoviny.
  3. Čekání na jídlo příliš dlouho po cvičení. Jednou z nejlepších věcí, kterou můžete udělat, aby jste se připravili na další cvičení, je sníst malou porci sachariů a bílkovin během 2 hodin po posledním tréninku.
  4. Nahrazení jídla energetickou tyčinkou nebo nápojem. Spousty energetických tyčinek mají méně živin než průměrná (běžná sladká) tyčinka a energetické nápoje postrádají vhodnou vlákninu. Není to náhrada na zdravé celé jídlo.
  5. Příliš mnoho bílkovin a nedostatek sacharidů. Současná popularita diet s nízkým obsahem sacharidů vede spoustu lidí k nahrazení těstovin drůbeží. Ale sacharidy jsou pro účinné cvičení nezbytné!
  6. Důvěra ve správnost štítků a označení potravinových doplňků. Vzhledem k tomu, že potravinové doplňky nepodléhají žádné kontrole, výrobci mohou na svých produktech uvádět neověřené informace. Dejte si pozor a myslete dřív, než něco nacpete do svého těla.
  7. Množství kalorií neodpovídá aktivitě, kterou děláte (např. příliš mnoho nebo příliš málo). Váš příjem kalorií by měl být dostatečný, aby podporoval váš aktivní způsob života, ale ne tak vydatný, aby znemožňoval kontrolu váhy.
  8. Víra, že cvičení znamená, že můžete sníst všechno, co chcete. Ať už cvičíte hodně nebo málo, stále musíte dodržovat vyváženou a zdravou stravu a hlídat si velikost porcí.
  9. Pití nesprávného množství tekutin. Dehydratce může být vážným problémem, obzvláště pokud cvičíte v teplém a vlhkém prostředí. Pijte před, během a po cvičení – pomůže vám to udržet správnou hladinu hydratace.
  10. Poslední bláznivá dieta, kterou jste objevili! Je lákavé uvěřit, že existuje zázračná dieta, která kouzelně zlepší váš výkon nebo sníží naši váhu, ale nejlepším přístupem je držet se zdravé a vyvážené stravy.
Autor: K.
<-- náhled článkučtenost článku: Počet zobrazení: 10032
 
Recepty
 
Zdravé recepty na Vánoce
Ořechová kolečka
Ovesné sušenky
Celozrnná linecká kolečka
Vejce s omáčkou z rajčat
Vaječná pomazánka
Jehněčí kotlety v ostré omáčce
Velikonoční nádivka jinak
Pučálka
Velikonoční kopřivová nádivka
Hrnečkový jáhlový beránek
Zázvorový čaj
Glazovaná mrkev s javorovým sirupem a hořčicí
Pletenec s javorým sirupem a pekanovými ořechy
Palačinky s javorovým sirupem
Švestkové chutney
Ovocná polévka se švestkami
Omáčka na barbecue se švestkami a medem
Rýže s houbami
Bramborové šišky s mákem
Brokolice zapečená se sýrem
pro 4 osoby
Sýrový nákyp se žampiony
Původní staročeský kuba
Indická rýžová směs s ovocem a kari
Cibulové brambory s drůběžím masem
Smažené nudle se zeleninou a kuřecím masem
Banánový salát
Špagety s bazalkou
Špenátový salát s mozzarellou
4 porce
Těstoviny po Provensálsku
Andaluzský salát
Zeleninový salát s těstovinami
Indonéský salát
Dauphinovy brambory
Drůbeží maso na medu
Filé se sýrovou omáčkou
Pikantní krůtí plátky
Tofu smaženice
(náhrada vajčné smaženice)
První stránkaPředchozí stránkaDalší stránkaPoslední stránka
ISSN 1214-2425
Google [X]